Добитници награде ДКС
У културној станици Свилара (Алмашки крај) у Новом Саду 31. маја 2021. године одржана је свечаност поводом Дана Друштва конзерватора Србије. Део свечаности је био посвећен уласку просторно културно-историјске целине Алмашки крај у Фаро мрежу Европске комисије, а промовисан је и последњи, 44. број Гласника ДКС.
Одбор за доделу награда и признања Друштва конзерватора Србије у саставу: мр Гордана Симић, председник, др Славица Вујовић, Вера Павловић Лончарски, Катарина Максимов и др Гордана Митровић, донео је једногласну одлуку да се доделе две Велике награде ДКС у 2021. години – мр Маји Ђорђевић, археолошкињи саветници конзерваторки Републичког завода за заштиту споменика културе – Београд за истраживање, проучавање, валоризацију, публиковање, популаризацију и унапређење управљања археолошким наслеђем, а посебно за изванредан допринос упису стећака, средњевековних надгробних споменика на листу светске баштине и Слободанки Бабић, архитектици саветници конзерваторки Завода за заштиту споменика културе града Новог Сада за истраживање, проучавање, документовање, израду и реализацију конзерваторско-рестаураторских пројеката обнове градитељског наслеђа Новог Сада као и унапређење конзерваторске струке.
Две годишње награде припале су Татјани Виденовић, архитектици вишој конзерваторки Завода за заштиту споменика културе града Београда за свеобухватан и успешно изведен пројектантски поступак и конзерваторско-рестаураторски метод примењен у решавању рестаурације и санације фасада Зграде Железничке станице у Београду и интердисциплинарном тиму у саставу: др Марина Павловић, архитектица конзерваторка, Предраг Јошић, архитекта конзерватор, проф. др Милан Глишић, архитекта, др Весна Бикић, археолошкиња и Слободан Радовановић, архитекта конзерватор, за свеобухватан и успешно изведен пројектантски поступак и примену савремених конзерваторско-рестаураторских технологија и метода и реализацију пројекта заштите, презентације и ревитализације сектора I Југоисточног бедема Горњег града Београдске тврђаве са уређењем ентеријера у циљу формирања визиторског центра- комлекс Сахат капије и Барокне капије.
Нема коментара